Про що шепочуть квіти? Українсько-квітковий словник


Чому квіти такі яскраві? Чому вони гарні? Та тому, що так рослини рекламують себе... Квітами рослини привертають увагу комах-запилювачів. І людей. А раз так, раз квіти закликають нас, значить, існує особлива мова квітів, і можна її використовувати для передачі деяких додаткових відомостей тим, кому ми їх даруємо.
Наприклад, «я вас люблю (не люблю)», «я вам вірю (не вірю)», «пам'ятаєте (забудьте) мене». Ну, чим не телепатія для непосвячених. І спроби розібратися з мовою квітів не забарилися з'явитися.

Почалося, як і багато іншого, зі Сходу. Там мова квітів знайшла навіть власне ім'я - «Селам».

Спочатку люди звернули увагу на колір квітів. І тут однозначно спрацювали психофізіологічні особливості нашого зору. Справді, червоний колір цілком природно асоціюється у нас з вогнем і кров'ю, а, значить, з жаром почуттів, пристрастю, з самим життям. І якщо ви подаруєте букет червоних троянд, він розповість про ваші яскраві почуттях, любов, пристрасті.

А сині дельфініуми або іриси натякнуть на те, як вам сумно, холодно, як ви сумуєте. Білі ж квіти повідають про чистоту, невинність і ... скорботу! Так, так, як виявилося, різні народи сприймають різні кольори по-різному.

Поступово мова квітів розвивалася, люди стали використовувати не тільки колір, а й вид квітів, їх кількість і навіть порядок їх розташування в букеті.

І виявилося, що в різних країнах і в різний час одні і ті ж квіти позначали абсолютно різні поняття. Тобто, мова вже йде не про одну мову, а про багато мов квітів.

У сучасному світі найбільш розвиненою мовою квітів є японська ікебана. Але це окрема розмова, і нас повинні цікавити, в першу чергу, свої реалії.

З сумом констатуємо, що мова квітів практично нікому не відома. Вона так і залишилася в численних піснях, а широкий загал її майже не застосовує. І викликано це багатьма обставинами.

По-перше, вічно не вистачає часу. У наше електронне століття куди зручніше послати SMS-ку на мобільник.

По-друге, хронічно не вистачає грошей. Квіти-то нині за скільки? Для інтенсивної переписки ніякої стипендії не вистачить.

По-третє, може просто не вистачити квіткової освіти. Скажімо, Приємний Кавалер прислав Прекрасній Дамі жовті тюльпани, а вона сприйняла це як знак зради. Насправді є й інше тлумачення. Він просто похвалив її посмішку.

І ось, щоб ліквідувати квіткову безграмотність, ми наводимо українсько-квітковий словник, вірніше дуже короткий витяг з прийнятою за часів романтичного XVIII століття версії.

Обмеження прийняті з двох причин. Повний список не помістився б у статті, крім того, деякі квіти зараз днем ​​з вогнем не знайдеш на наших прилавках. Отже, про що говорять квіти?

А я ображена - Барбарис
Бережіться, смертельний ворог поруч - Аконіт
Завжди буду вірним - Фіалка блакитна
Сумую, сумний - Астра
День зустрічі за кількістю бутонів - Гіацинт

Ще сподіваюся... - Анемон
Чекайте вістей - Ірис
Навіщо ви мучите мене капризами? - Дзвіночок
Щиро ваш - Гладіолус
Здається, у вас є інша? - Кульбаба

Люблю вас - Роза, Хризантема, Тюльпан, Адоніс - всі червоні
Мені здається, ви занадто егоїстичні - Нарцис
Ненавиджу вас, ви огидні - Лілія помаранчева
Залишайтеся такими ж прекрасними, як ви є - Нарцис
Полюбите ви мене коли-небудь? - Жасмин

Ревную, Намагаюся зберегти почуття - Роза жовта
Зовні я уїдливий, але всередині добрий і м'який - Кактус
Сумую - Камелія рожева
Тіштеся, заспокойтеся - Мак, Пролісок
Фі, ви розчарували мене - Гвоздика жовта

Зберігаю вірність - Тирлич
Колір душі моєї - Конвалія
Час побачення за кількістю квіток - Дзвіночок
Пустунка, шалунишка - Гіацинт

Щеголь, чепуруха - Герань червона
Це бачення, обман, мана - Дурман
Юність пішла, а любов залишилася - Хризантема біла
Я невинна - Гвоздика біла

Ви помітили, одна і та ж квітка може мати кілька тлумачень, а одне і те ж поняття можуть позначати різні квіти. І чим популярніше квітка, тим більше значень вона має. Ну, що ж, тим легше вам робити вибір. І нехай мову квітів зараз можна розглядати тільки як гру, але це прекрасна гра!

Автор: Любов Музика